Вступники, яким надійшло повідомлення про отримання рекомендації до зарахування у строк, визначений для виконання вимог, мають підтвердити вибір місця навчання та подати до приймальної комісії необхідні документи для зарахування.
Особи, які отримали рекомендацію і не підтвердили вибір місця навчання та не виконали вимоги до зарахування в строк, втрачають можливість зарахування.
підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису (відео-інструкція)
або
особисто підписати заяву в приймальній комісії СумДУ
документ, що посвідчує особу та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
військово-обліковий документ – для призовників та військовозобов’язаних;
договір про навчання в СумДУ між вступником СумДУ (за участю батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників). Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та знаходяться на ній, можуть укласти договір про навчання в СумДУ впродовж трьох місяців після початку навчання.
договір між СумДУ та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати, у разі зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Укладається впродовж чотирнадцяти календарних днів додатково.
ВАЖЛИВО: для зарахування потрібні лише копії документів, але за пред’явленням відповідних оригіналів. У випадку дистанційної подачі документів – усі копії документів підписуються кваліфікованим електронним підписом.
особисто в приймальній комісії СумДУ
або
надіслати на електронну пошту відіркової комісії копії документів з обов’язковим накладанням кваліфікованого електронного підпису
Після отримання рекомендації до зарахування зверніться до приймальної комісії та отримайте два екземпляри договору. Договір можна укласти одразу на місці (в приймальній комісії) або дистанційно (отримати на електронну пошту).
Для дистанційного укладання договору:
зверніться до відбіркової комісії;
отримайте та заповніть електронний екземпляр договору;
накладіть кваліфікований електронний підпис та відправте нам на електронну пошту підписаний договір.
ВАЖЛИВО: для неповнолітніх вступників – укладання договору здійснюється за участю батьків або законних представників. Під час дистанційного укладання договору накладання кваліфікованого електронного підпису одного з батьків є обов’язковим.
Електронний підпис (ЕП) — електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються ним як підпис.
Електронні підписи бувають простими, удосконаленими (УЕП) та кваліфікованими (КЕП).
На відміну від простих, удосконалені та кваліфіковані електронні підписи дають змогу засвідчити згоду підписувача із змістом електронного документа, ідентифікувати підписувача, також, УЕП та КЕП є підставою для виникнення юридичних фактів та є достовірними доказами в суді.
Крім того, удосконалений та кваліфікований електронний підпис – використовується для забезпечення цілісності електронного документа.
Різниця між ними в тому, що кваліфікований електронний підпис забезпечує вищий рівень захисту, має високий рівень довіри як засіб електронної ідентифікації та прирівнюється до власноручного підпису. Удосконалений електронний підпис має середній рівень довіри. У майбутньому для визнання українських електронних підписів у країнах Євросоюзу потрібен буде саме кваліфікований е-підпис. Одна з головних його ознак — те, що він зберігається на захищеному носії особистого ключа (ЗНОК).
Оскільки кваліфікований електронний підпис має високий рівень довіри як засіб е-ідентифікації, він є обов’язковим для використання в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах державної форми власності, а також держреєстраторами та нотаріусами.
Щоб стати власником е-підпису, зверніться до будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг:
заповніть реєстраційну форму;
надайте паспортні дані;
надайте реєстраційний номер облікової картки платника податків;
також вам знадобляться додаткові документи, які встановлюються надавачем відповідно до його регламенту.
Перелік надавачів за посиланням.
Визначте яким е-підписом Ви хочете підписати файл із запропонованих:
– «Eлектронний підпис» за посиланням (Міністерство цифрової трансформації України);
– Дія. Підпис – UA (для роботи в межах України) або Дія. Підпис – EU (підпис для транскордонного визнання).
Якщо Ваш вибір – одна із опцій Дія: Підписуйте покроково за інструкцієями, що з’являються на вашому моніторі
Якщо Ваш вибір «Електронний підпис»:
1. Визначте Ваш носій ключа: файловий, токен, хмарний.
2. Оберіть надавача із наданого переліку.
3. Зчитайте особистий ключ.
4. Введіть пароль.
5. Оберіть, яким чином бажаєте зберегти дані та підпис: за рекомендацією – в архіві — у форматі ASiC-S (архів) чи оберіть – «інший формат із переліку, що з’явився на вашому моніторі.
6. Перетягніть у браузер або виберіть на своєму носії файл, який потрібно підписати. Натисніть кнопку «Продовжити».
7. Перевірте назву файлу та натисніть кнопку «Підписати файл».
8. Все готово! Ви бачите, файл з підписом, файл без підпису, та протокол, в якому зазначено дані про підпис.
9. Завантажте ФАЙЛ З ПІДПИСОМ. Збереження файлу відбувається за замовчуванням у каталог “Downloads” (Завантаження). Якщо цього не сталося, натисніть кнопку «Зберегти файл» на потрібний вам носій.
Порядок дій наступний:
1. Підписуємо файл (наприклад, 1.pdf) першим ключем відповідно до інструкції. Завантажуємо підписаний файл (буде 1.pdf.p7s).
2. Підписуємо “вже підписаний” файл 1.pdf.p7s другим ключем. Завантажуємо підписане (буде 1.pdf.p7s.p7s).
Таким чином маємо 1.pdf.p7s.p7s – це й буде файл, підписаний двома омобами.