Сьогодні під час брифінгу було представлено модель вступу, яка забезпечить організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.

У п'ятницю, 20 січня 2023 року (9-00), у Міністерстві освіти і науки України відбудеться брифінг щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану.

17 грудня (субота) о 12:00 запрошуємо учнів 10-11 класів, студентів коледжів та батьків абітурієнтів познайомитися з Сумським державним університетом.

Місце проведення - Конгрес-центр СумДУ (м. Суми, вул. Покровська 9/1).

На вас чекає:
🔸 знайомство з інститутами, факультетами, спеціальностями та освітніми програмами;
🔸 зони віртуальної реальності, кіберспорту, пневматичного тиру, тематична фотозона;
🔸 діагностика професійних схильностей за участі психологічної служби;
🔸 сюрпризи, вікторини, ігри, розіграші подарунків.

У Міністерстві освіти і науки України розглядають два варіанти вступної кампанії: за результатами традиційного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) або оновленого варіанта національного мультипредметного тесту (НМТ).

В кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури розміщено запрошення. У них зазначено дату, час та  адресу проведення  магістерського комплексного тесту (МКТ) / магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

Через погіршення безпекової ситуації учасникам, які під час реєстрації для проходження МКТ/ МТНК обирали місто Запоріжжя, запропоновано пройти тестування в місті Дніпро.

Учасникам МКТ/МТНК необхідно самостійно сформувати і по змозі роздрукувати запрошення зі свого кабінету учасника на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Вступники, які не змогли зареєструватися для участі в основній сесії МТНК/МКТ, матимуть змогу це зробити 19 вересня.

Таке рішення ухвалило Міністерство освіти і науки, внісши зміни до Календарного плану організації та проведення у 2022 році магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту.

Особи, які зареєструються 19 вересня, братимуть участь у спеціальній сесії МТНК/МКТ, що запланована на 29 вересня – 3 жовтня.

Протягом 7–10 вересня буде проведено додаткову сесію магістерського комплексного тесту (МКТ) та  магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

Участь у додатковій сесії  можуть узяти вступники, яких було зареєстровано для проходження МКТ/МТНК, але які з поважних причин не змогли:

• взяти участі в основній сесії вступного випробування;
  • завершити виконання тесту під час основної сесії вступного випробування (через різке погіршення стану здоров’я вступника або дострокове припинення виконання тесту в тимчасовому екзаменаційному центрі внаслідок виникнення нестандартних ситуацій).

Протягом 1–10 серпня триватиме другий етап підтвердження участі в додатковій сесії НМТ.

Цей етап також мають пройти учасники основної сесії, які не з’явилися для проходження тестування.

Протягом 1–10 серпня на Інформаційній сторінці учасника у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде пройти тестування у період проведення додаткової сесії.

Сьогодні, 29 липня 2022 року, розпочався прийом заяв для здобуття вищої освіти від найбільшої аудиторії вступників – випускників 11-х класів (на основі повної загальної середньої освіти).

Вони можуть подати заяви на бюджетну чи контрактну форму здобуття освіти до:

• 8 серпня (18:00) – для вступу за результатами індивідуальної усної співбесіди, а також творчих конкурсів, складених 1-18 липня (бюджет і контракт);
  • 23 серпня (18:00) – для вступу за результатами НМТ (ЗНО), а також творчих конкурсів, складених 9-16 серпня (контракт).