проведення підсумкової атестації слухачів доуніверситетської підготовки

Сумського державного університету у 2019 році

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблений у відповідності до «Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 жовтня 2018 року № 1096 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 грудня 2018 року за № 1456/32908 та Правил прийому до СумДУ у 2019 році.

1.2. Цим Порядком встановлюється механізм нарахування додаткових балів абітурієнтам, які в рік вступу завершили навчання в системі доуніверситетської підготовки СумДУ (підготовчі курси СумДУ, в тому числі структурних підрозділів, курси СумДУ з підготовки до ЗНО для учнів шкіл та закладів позашкільної освіти навчального комплексу університету) і вступають на перший курс СумДУ для здобуття вищої освіти ступеня бакалавра на спеціальності зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 2.3 Правил прийому). Механізм нарахування додаткових балів абітурієнтам, які вступають до ЗВО І-ІІ рівнів акредитації СумДУ на навчання для здобуття ступеня молодшого спеціаліста, визначається окремим Порядком.

1. Порядок проведення підсумкової атестації та визначення кількості додаткових балів

2.1. Нарахування додаткових балів поширюється на вступників, які пройшли доуніверситетську підготовку СумДУ очної або дистанційно-очної форми навчання для вступу на основі повної загальної середньої освіти на наступні спеціальності:

- Технології захисту навколишнього середовища;

- Екологія;

- Прикладна механіка;

- Теплоенергетика;

- Енергетичне машинобудування;

- Галузеве машинобудування;

- Матеріалознавство;

- Хімія;

- Хімічні технології та інженерія;

- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;

- Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;

- Електроніка;

- Мікро- та наноситемна техніка;

- Телекомунікації та радіотехніка;

- Середня освіта (Фізика).

2.2. Слухачі курсів доуніверситетської підготовки проходять підсумкову атестацію з предметів, які для спеціальностей, перелічених у пункті 2.1, є конкурсними у відповідності до таблиці Додатку 2.2 Правил прийому до СумДУ у 2019 році.

2.3. Кожен слухач доуніверситетської підготовки має право пройти підсумкову атестацію з декількох предметів, які є конкурсними для спеціальностей, перелічених у пункті 2.1, якщо він вивчав ці предмети в системі доуніверситетської підготовки СумДУ і отримав допуск до підсумкової атестації з цих предметів.

2.4. Допуск до підсумкової атестації здійснюється викладачем, який проводить заняття з конкурсного предмету за умови відвідування слухачем не менше 40 % занять за програмою доуніверситетської підготовки.

2.5. Відповідальність за єдину методику викладання та оцінювання знань з предмету ЗНО в системі доуніверситетської підготовки покладається на голів предметних комісій.

2.6. Підсумкова атестація проводиться у формі письмового тестування. Успішність виконання тестових завдань оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів відповідно до критеріїв оцінювання, що розробляються головами предметних комісій та затверджуються головою приймальної комісії.

2.7. Організація і проведення підсумкової атестації слухачів доуніверситетської підготовки покладається на приймальну комісію і центр доуніверситетської освіти СумДУ.

2.8. Підсумкова атестація слухачів доуніверситетської підготовки проводиться безпосередньо в базовому ВНЗ (м. Суми) або виїзними екзаменаційними комісіями за розкладом, який затверджується рішенням приймальної комісії.

2.9. Апеляція на результати підсумкової атестації слухачів доуніверситетської підготовки не передбачається.

2.10. Якщо результат підсумкової атестації з предмету становить не менше 120 балів, вступник отримує сертифікат про успішне проходження доуніверситетської підготовки із зазначенням балів підсумкової атестації. У разі проходження підсумкової атестації з декількох предметів у сертифікаті зараховується результат підсумкової атестації тільки з одного предмету, з якого абітурієнт має вищий бал підсумкової атестації.

2.11. Переможцям (особам, нагородженим дипломами I, II, III ступенів) міських, районних, обласних учнівських олімпіад з навчальних предметів, турнірів, конкурсів-захистів МАН, а також турнірів, конкурсів та олімпіад, що проводяться СумДУ, для яких базовою дисципліною є математика, фізика, хімія або біологія, підсумкова атестація зараховується за максимальним балом за умови, що ці абітурієнти пройшли доуніверситетську підготовку СумДУ у відповідності до
п. 1.2 цього положення, в тому числі в центрі науково-технічної творчості учнівської молоді СумДУ.

2.12. Реєстрація виданих сертифікатів проводиться центром доуніверситетської освіти СумДУ (в тому числі відділами доуніверситетської освіти в позабазових структурних підрозділах) до 10 липня 2019 року.

2.13. При вступі у 2019 році до СумДУ за спеціальностями, які перелічені в п. 2.1 цього Порядку, при розрахунку конкурсного балу до суми балів конкурсних предметів та балу атестату, з відповідними ваговими коефіцієнтами, додається вказаний у сертифікаті бал (з ваговим коефіцієнтом 0,05) за успішне закінчення доуніверситетської підготовки СумДУ.

2.14. Нарахування додаткових балів до конкурсного балу вступника здійснюється приймальною комісією на підставі сертифікату про проходження доуніверситетської підготовки, який видається центром доуніверситетської освіти СумДУ, із зазначенням результатів підсумкової атестації.

Затверджено на засіданні приймальної комісії,
протокол № 01 від 02.01.2019 р.